Uuendused 23-24

Kästle RX10 Classic suusad

2023-2024 hooajaks tuleb Kästle välja täiesti uue murdmaasuuskade kollektsiooniga. Võistlussuusad RX10 World Cup, kollektsiooni lipulaev, on juba kolmas uue põlvkonna võistlusmudel, suusarajal ja mõõteseadmete taga veedetud lugematute töötundide tulemus, mis väljendub uue konstruktsiooni ja edasiarendatud põhjastruktuuride kombinatsioonis.

Võistlussuuskadel on edasiarendatud konstruktsioon, mis on senisest dünaamilisem, suurendab lõppkiirust ja parandab kiirendust. Parandatud on lihvide kvaliteeti. Lisaks uuele disainile on suusaninad varasemast lamedamad ja madalamad. Suuskade pealiskiht on vahetatud vastupidavama vastu. Klassikasuuskadel on uus määrdetasku, skin-suuskadel uue kuju ja asetusega Torpedo naharibad, mis lisaks kindlale pidamisele hoiavad suusa kiirust ka intensiivsel liikumisel ja kurvides. Suusad on väga kerged: ka kõige pikemad uisusuusad kaaluvad alla ühe kilo.

RX10 WC sõsarmudel RX10 ja kõrgema taseme harrastajasuusad XP20 põhinevad nüüd uue võistlussuusa paindeprofiilidel, mis loob eeldused senisest paremale sooritusele ka madalamas hinnaklassis. Sellega seoses on muutunud ka pikkused ja disain.

Kästle murdmaasuuskade ülevaade 2023-2024

Arendustöö

Et välja selgitada, kuidas suusad erinevates tingimustes töötavad ja millises suunas neid kohandada, reisib võistlusosakonna tiim igal aastal FIS ja IBU maailmakarika etappidele, kus viiakse koostöös sportlastega läbi põhjalikke teste. Lisaks on Kästle esindatud FIS pikamaasuusatamise sarjas. Saadud tagasiside ongi aluseks uute suuskade loomisel, nii ka 2023-2024 kollektsiooni puhul.

Kästle arendustöö põhifookus on võistlussuuskadel, mille tehnilisi lahendusi kantakse üle ka madalama segmentide varustusele. Nii saab tipptehnoloogiast kasu ükskõik millise Kästle suusa valinud harrastussportlane või pühapäevasuusataja.