Suusasidemed

Kästle RX10 World Cup Classic Skin suusad

Kõikidel Kästle suuskadel on peal Rottefella NIS 3.0 plaadid, mille külge saab kinnitada kõiki kruvideta Rottefella suusasidemeid. Nende eeliseks on lihtne, tööriistavaba paigaldus ning võimalus sideme asendit vastavalt vajadusele muuta.

Rottefella suusasidemetega saab kasutada NNN-süsteemiga ühilduvaid suusasaapaid ehk teisisõnu kõiki kaasaegseid suusasaapaid: Alpina, Salomon Prolink, Madshus, Fischer, Rossignol jt. Rottefellaga ei ühildu ainult Salomoni poolt toodetud SNS-saapad, mis on tänaseks turult taandunud.

2023-2024 hooajaks on Rottefella valmistanud Kästle erikollektsiooni, millel on atraktiivsed ja harmoneeruvad Kästle mündi värvi lingid. Tehniliselt on need sidemed samasugused nagu teised Rottefella mudelid.

Sideme asendi muutmisega saab parandada suuskade pidamist-libisemist ja juhitavust ning seeläbi kohanduda valitsevatele oludele suusarajal. See on eriti kasulik skin-suuskade puhul, kuna määrdega nendel midagi reguleerida ei saa! Kõikide Move seeria sidemete asendi muutmiseks ei ole vaja suuski jalast ära võtta ja reguleerimist saab vilumuse saabudes teha ka liikumise pealt. Teiste Rottefella sidemete asendi reguleerimiseks tuleb suusad jalast võtta. Mõni mudel on reguleeritav tööriistavabalt, mõne jaoks on vaja spetsiaalset metallvõtmekest (tuleb sidemetega kaasa).

Move sidemed

Kästle Rottefella Move Switch suusasidemed
Kästle Move Switch

Klassikasuuskadele mõeldud suusasidemed, mis võimaldavad sideme asendit suusal muuta suuski jalast võtmata. Seda sidet saab nihutada nelja asendisse: neutraalne, 12 mm ettepoole paremaks pidamiseks ja 12 või 24 mm tahapoole paremaks libisemiseks. See on kõige populaarsem Move seeria mudel, sest reguleerimise ulatus ja asendite arv on mugavaks kasutamiseks igati optimaalne. Reguleerimiseks tuleb keerata sideme ninas olevat nuppu ja seda saab mõningase harjutamisega teha isegi kiiruse pealt. Kaal: 232 g, pikkus 280 mm, laius 54 mm, sobivad jalasuurustele: 36-52.

Reguleerimisulatus36 mm, 4 asendit
Soovitamekõik klassikasuusad, eriti Skin mudelid
Hind139 €
Kästle Rottefella Move Race suusasidemed
Kästle Move Race

Klassikasuuskadele mõeldud võistlussidemed, mis võimaldavad sideme asendit suusal muuta suuski jalast võtmata. Kõige kiiremat reguleerimist võimaldav mudel. Sideme ninas oleva lingi abil saab seda paari sekundiga liigutada kahe asendi vahel: neutraalne ja 30 mm tahapoole. Neutraalne asend võimaldab normaalselt pidama saada, tagumine asend tagab maksimaalse libisemise (ja parandab pidamismäärde kestvust). See on võistlustel kasutamiseks mõeldud mudel, seetõttu on fookus kiirusel ja mitte niivõrd pidamise ja libisemise suhte peenhäälestamisel. Kaal: 232 g, pikkus 280 mm, laius 54 mm, sobivad jalasuurustele: 36-52.

Reguleerimisulatus30 mm, 2 asendit
Soovitameklassika-võistlussuusad: RX10, RX10 WC
Hind139 €
Kästle Rottefella Move Tune Skate suusasidemed
Kästle Move Tune Skate

Uisusuuskadele mõeldud sidemed, mis võimaldavad sideme asendit suusal muuta suuski jalast võtmata. Kõige peenemat ja suurimas ulatuses reguleerimist võimaldav mudel. Seda sidet saab nihutada 6 mm kaupa üheksasse asendisse neutraalsest positsioonist kuni 18 mm ettepoole ja 30 mm tahapoole. Kõval rajal sõites nihuta sidet ettepoole, et saada suusa üle parem kontroll ja juhitavus. Pehmel rajal sõites nihuta sidet tahapoole, et parandada suusa libisemist. See on ainuke uisusuuskadele mõeldud Move seeria mudel, kuid seda saab kasutada ka klassikasuuskel, kui vahetada kummiosa pehmema vastu. Reguleerimiseks tuleb keerata sideme ninas olevat nuppu ja seda saab mõningase harjutamisega teha isegi kiiruse pealt. Kaal: 232 g, pikkus 280 mm, laius 54 mm, sobivad jalasuurustele: 36-52.

Reguleerimisulatus48 mm, 9 asendit
Soovitamekõrgema taseme uisusuusad: XP20, RX10, RX10 WC
Hind139 €

Võistlussidemed

Kästle Rottefella Xcelerator 2.0 suusasidemed
Kästle Xcelerator 2.0 Skate

Maailma kõige kergemad võistlus-suusasidemed uisutehnikale. See on standardne valik keskmisest kõrgema taseme suuskadele ja üks kõige populaarsemaid sidemeid. Avamine ja sulgemine lingi abil käsitsi. Nende sidemete asendit saab muuta kaasasoleva NIS-võtme abil. Pikkus 215 mm, laius 55 mm, sobiv jalasuurustele 36-52.

Reguleerimisulatus30 mm, 7 asendit
Soovitamekõrgema taseme uisusuusad: XP20, RX10, RX10 WC
Hind69 €
Kästle Rottefella Xcelerator 2.0 suusasidemed
Kästle Xcelerator 2.0 Classic

Maailma kõige kergemad võistlus-suusasidemed klassikatehnikale. See on standardne valik keskmisest kõrgema taseme suuskadele ja üks kõige populaarsemaid sidemeid. Avamine ja sulgemine lingi abil käsitsi. Nende sidemete asendit saab muuta kaasasoleva NIS-võtme abil. Pikkus 215 mm, laius 55 mm, sobiv jalasuurustele 36-52.

Reguleerimisulatus30 mm, 7 asendit
Soovitamekõrgema taseme klassikasuusad: XP20, RX10, RX10 WC
Hind69 €
Kästle Rottefella Xcelerator Junior Skate suusasidemed
Kästle Xcelerator Junior Skate

Juunioride võistlus-suusasidemed uisutehnikale. See on standardne valik keskmise ja kõrgema taseme noortesuuskadele. Nende sidemete asendit saab muuta kaasasoleva NIS-võtme abil. Pikkus 180 mm, laius 55 mm, sobiv jalasuurustele kuni 39.

Reguleerimisulatus30 mm, 7 asendit
Soovitamenoorte uisusuusad: XP20 Jr, RX10 2.0 Jr
Hind49 €
Kästle Rottefella Xcelerator Junior Classic suusasidemed
Kästle Xcelerator Junior Classic

Juunioride võistlus-suusasidemed klassikatehnikale. See on standardne valik keskmise ja kõrgema taseme noortesuuskadele. Nende sidemete asendit saab muuta kaasasoleva NIS-võtme abil. Pikkus 180 mm, laius 55 mm, sobiv jalasuurustele kuni 39.

Reguleerimisulatus30 mm, 7 asendit
Soovitamenoorte uisusuusad: XP20 Jr, RX10 2.0 Jr
Hind49 €

Harrastussidemed

Kästle Rottefella Performance suusasidemed
Kästle Performance Skate

Kesktaseme suusasidemed uisutehnikale. See on standardne valik harrastaja suuskadele ja üks kõige populaarsemaid sidemeid. Avamine ja sulgemine lingi abil käsitsi. Nende sidemete asendit saab muuta kaasasoleva NIS-võtme abil. Pikkus 296 mm, laius 56 mm, sobiv jalasuurustele 36-52.

Reguleerimisulatus30 mm, 7 asendit
Soovitamemadala ja kesktaseme uisusuusad: XA10, XP30, XP20
Hind49 €
Kästle Rottefella Performance suusasidemed
Kästle Performance Classic

Kesktaseme suusasidemed klassikatehnikale. See on standardne valik harrastaja suuskadele ja üks kõige populaarsemaid sidemeid. Avamine ja sulgemine lingi abil käsitsi. Nende sidemete asendit saab muuta kaasasoleva NIS-võtme abil. Pikkus 296 mm, laius 56 mm, sobiv jalasuurustele 36-52.

Reguleerimisulatus30 mm, 7 asendit
Soovitamemadala ja kesktaseme klassikasuusad: XA10, XP30, XP20
Hind49 €
Kästle Rottefella Touring Auto suusasidemed
Kästle Touring Auto

Lihtsad sidemed rahulikuks suusatamiseks klassikatehnikas. Kinnitamiseks tuleb sidemesse astuda, saapa vabastamiseks vajuta eesmisele nupule. Nende sidemete asendit saab muuta kaasasoleva NIS-võtme abil. Pikkus 225 mm, laius 56 mm, sobiv jalasuurustele 36-52.

Reguleerimisulatus30 mm, 7 asendit
Soovitamemadala ja algtaseme klassikasuusad: XA10, XA20
Hind39 €
Kästle Rottefella Start suusasidemed
Kästle Start

Lastesidemed suusatamiseks klassikatehnikas. Kinnitamiseks tuleb sidemesse astuda, saapa vabastamiseks tõmmata eesmist linki. Kästle XA Junior suuskadele on need sidemed juba peale pandud ja hinna sees. Pikkus 180 mm, laius 54 mm, sobiv jalasuurustele 25-39.

Reguleerimisulatuspuudub
Soovitamelastesuusad XA Junior
HindXA Jr suuskade hinna sees